Irani-Eslami

حَیَّ عَلَی الجَهاد

Irani-Eslami

حَیَّ عَلَی الجَهاد

Irani-Eslami
جهت فرج امام زمان(عج) که صدالبته نزدیک است صلوات.
درضمن شما می توانید سوالات مهدوی ، شرعی و شبهات دینی خود را برای ما ارسال کنید.
نهوه ارسال در پنجره سولات شرعی، سولات مهدوی و شبهات (ادیان و مذاهب){مجدد صلوات}
آخرین نظرات

موساد، ترورهای بیولوژیک و مرگ های آرامتاریخ رژیم صهیونیستی از روز اول تاکنون با ترور عجین بوده و کسی از شنیدن ترور شخصیتی سیاسی یا مذهبی چه در داخل مرزهای فلسطین اشغالی و یا در هرجای جهان تعجب نمی‌کند. با این حال تاکنون کمتر به ترورهای بیولوژیک که بارها توسط موساد مورد استفاده قرار گرفته، پرداخته شده است.

استفاده از سموم مرگ‌آور و خطرناک که با تاثیر منفی بر روی ارگان‌های مختلف بدن مرگی تدریجی، سخت و دردآور را به همراه دارد، در موساد و شبکه‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی رواج دارد.

از میان برداشتن مخالفان سیاسی بخصوص فعالان فلسطینی از طریق خوراندن، تزریق و روش‌های دیگر انتقال سم، یکی دیگر از جنایات رژیم صهیونیستی است که توسط کارشناسان و برخی رسانه‌ها تا حدودی پرده از اسرار آن برداشته شده است.

موساد- ودیع حداد

'ودیع حداد' از فرماندهان برجسته جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، بنیانگذار جنبش ملی‌گرایان عرب و از مهمترین مبارزان فلسطینی در دهه‌های 70 و 80 میلادی، 'خالد مشعل' از فرماندهان حماس و رییس دفتر سیاسی این حزب، 'محمود المبحوح' از رهبران حماس و 'یاسرعرفات' رهبر جنبش آزادیبخش فلسطین ازجمله افرادی هستند که گفته می‌شود، قربانی ترورهای خاموش سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شده‌اند.

*ودیع حداد

-ودیع حداد از رهبران جنبش مردمی برای آزادی فلسطین با مرگی آهسته و عذاب‌آور در بیمارستان محقری در آلمان شرقی از دنیا رفت. وی که پزشکی فلسطینی بود به دلیل یک بیماری سخت و ناشناخته که به دستگاه ایمنی بدن وی حمله کرده بود، در سی ام مارس 1978 جان باخت.

بسیاری از دوستداران وی در تحلیل معمای مرگ حداد احتمال می‌دادند، دستان موساد به وی رسیده و باعث مرگش شده است، اما پس از گذشت بیش از سی سال از مرگ حداد که در دوران نخست وزیری 'مناخیم بگین' صورت گرفت، رسانه‌های عربی راز مرگ وی را آشکار کردند.

'القدس العربیه' در گزارشی کامل که به مرگ ودیع حداد اختصاص داشت، افشا کرد که وی با خوردن شکلاتی مسموم از پای در آمده و نوشت: آنها درست می‌گفتند حداد به وسیله یک شکلات سمی مرده است. گفتنی است 'اهارون کلاین' روزنامه نگار صهیونیستی برای اولین‌بار در کتاب 'حساب باز' از ماجرای ترور بیولوژیکی 'حداد' پرده برداشت.

علاقه دکتر حداد به شکلات بلژیکی عوامل موساد را بر آن داشت تا از طریق خوراندن شکلات مسموم وی را از پای درآورند. به گفته این نویسنده؛ کارشناسان موساد سم بیولوژیک کشنده‌ای را وارد شکلات کرده بودند. حداد نیز به تنهایی تکه‌های شکلات مملو از ماده مسموم را خورد. چند هفته پس از خوردن شکلات سم فعال شد و حداد شروع به کاهش وزن کرد.

بعد از مرگدکتر حداد همه شاهد کاهش شدید آمار تعداد عملیات‌ها علیه اهداف رژیم صهیونیستی در خارج از کشور بودند و این موضوع نشانگر آن است که وی از مبارزان علیه رژیم صهیونیستی بود که می‌توانست از اهداف ترور این رژیم به حساب آید.

کسی نمی‌توانست بین این بیماری مرموز و شکلات رابطه برقرار کند. وقتی بیماری او وخیم شد، به آلمان رفت و پزشکان متوجه نقص مرموزی در دستگاه دفاعی بدن وی شدند. این نویسنده استدلال می‌کند، بعد از مرگ او همه شاهد کاهش شدید آمار تعداد عملیات‌ها علیه اهداف رژیم صهیونیستی در خارج از کشور بودند و این موضوع نشانگر آن است که وی از مبارزان علیه رژیم صهیونیستی بود که می‌توانست از اهداف ترور این رژیم به حساب آید.

*ترور ناکام خالد مشعل

خالد مشعل، از فرماندهان برجسته حماس نیز از دیگر قربانیان ترورهای بیولوژیک رژیم صهیونیستی در زمان نخست وزیری 'بنیامین نتانیاهو' است. وی با تزریق سم توسط دو فرد کانادایی که از جاسوسان موساد بودند، در سپتامبر 1997 در سفری که به عمان داشت مسموم و بیمار شد، اما در نهایت اسراییل وادار به فرستادن پادزهر این سم و نجات جان مشعل شد. در حال حاضر مشعل رهبر ارشد حماس است. بسیاری از تحلیلگران ترور ناکام خالد مشعل توسط عوامل موساد را عامل رسوایی و سرافکندگی رژیم صهیونیستی می‌دانند.

موساد- محمودالمبحوح

*محمودالمبحوح

محمود المبحوح، از رهبران حماس هم از قربانیان اعمال جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است. حدود دو سال پیش روزنامه 'ساندی تایمز' چاپ انگلیس فاش کرد: صهیونست‌ها محمود المبحوح را در هتلی در دبی با خوراندن سمی که باعث حمله قلبی می‌شود، ترور کردند.

بنابراین گزارش، عوامل رژیم صهیونیستی پس از ترور المبحوح از همه مدارک وی تصویر برداری و کارتی را به در اتاق او آویزان کردند که روی آن نوشته شده بود، تقاضا می‌کنم مزاحم نشوید.

ساندی تایمز می‌نویسد: 9 روز پس از مرگ این رهبر حماس نمونه‌ای از خون وی برای آزمایش به پاریس پایتخت فرانسه فرستاده شد که آزمایشگاه آثار سم در خون او مشاهده کرد.

خبرگزاری 'الجزیره' نیز در خبرهای خود مرگ المبحوح را ترور با سم اعلام کرد. در زمان مرگ وی موساد و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی دست داشتن در این ترور را انکار می‌کردند، اما پس از چندی اعتراف کردند که موساد در قتل مقام ارشد حماس در امارات دست داشته است.

خبرگزاری 'آسوشیتدپرس' در آن زمان اعلام کرد، نیروهای امنیتی و مقام‌ها و البته افکار عمومی در اسراییل به شدت منتقد عملکرد موساد در این پرونده هستند.

'رونن برگمن' کارشناس نزدیک به تشکیلات امنیتی اسراییل در مقاله‌ای در روزنامه 'بدیعوت آحارونوت' تحت عنوان 'نمایش خاموش' اذعان کرد، (موساد) در حالی دخالت در ترور محمود ‌‌المبحوح را در ماه ژانویه 2010 تکذیب می‌کند که در نوامبر 2009 نیز تلاش نموده بود، او را از طریق مسموم‌‌کردن به قتل برساند.

دکتر برگمن در این گزارش تاکید می‌کند، عوامل موساد در فاصله ششم تا هشتم نوامبر 2009 وارد دبی شده بودند و با تعقیب کردن محمود المبحوح سعی نمودند، از طریق آلوده کردن وی به سم کشنده او را ترور کنند.

براساس این نقشه سم وارد بدن وی می‌شود و ظرف چند ساعت بعد و هنگامی که تیم ترور دبی را ترک می‌کردند، المبحوح را از پای درمی‌‌آورد. این نقشه به مرحله اجرا درآمد، ولی عمل نکرد.

خبرگزاری 'الجزیره' نیز در خبرهای خود مرگ المبحوح را ترور با سم اعلام کرد. در زمان مرگ وی موساد و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی دست داشتن در این ترور را انکار می‌کردند، اما پس از چندی اعتراف کردند که موساد در قتل مقام ارشد حماس در امارات دست داشته است

آثار بیماری در بدن المبحوح خیلی شدید ظاهر و او مجبور شد، به سوریه مراجعت کند. المبحوح هوشیاری‌‌اش را به شدت از دست داد. پزشک به وی اطلاع داد، نشانه‌‌هایی از بیماری موسوم به 'مرض بوسه' در او مشاهده می‌شود.

مرض بوسه نوعی بیماری عفونی است که از طریق ویروس در بدن ایجاد شده و سلول‌های ایمنی بدن را هدف قرار می‌دهد. آثار این بیماری در بزرگسالان با شدت‌ زیاد و بصورت فراگیر‌شدن دانه‌های قرمز بر روی پوست ‌بدن، احساس ‌درد، خونریزی، خستگی، مشکلات تنفسی و... ظاهر می‌‌گردد. ابتلا به این بیماری از طریق بزاق‌ ‌دهان در نتیجه بوسیدن فرد دیگر و یا وارد شدن ویروس در خون صورت می‌‌گیرد. اما رژیم صهیونیستی در این عملیات موفق به از پای در آوردن المبحوح نشد. سرانجام در سال 2010 ماموران امنیتی رژیم صهیونیستی با خوراندن سم وی را به قتل رساندند.

*مرگ مشکوک یاسر عرفات

یاسر عرفات، رهبر جنبش آزادیبخش فلسطین نیز ازجمله کسانی است که گمان می‌رود موساد در ماجرای مرگ وی نقش داشته است.

'ابو شریف'، مشاور ویژه عرفات در سخنانی اعلام کرده که نوع سم مورد استفاده در ترور عرفات ' ثالیوم' نام دارد که نامی ناشناخته و غیررایج است و به سختی می‌توان این سم یا آثار و علایم آن را شناخت.

وی افزود سم مذکور خطرناک و بی‌بو و بی‌رنگ است که از یک گیاه مخصوص بدست می‌آید و می‌توان آن را بدون اینکه دیده شود، در غذا یا آب ریخت یا با استفاده از سرنگ در شریان و عروق یا پوست انسان تزریق کرد.

وی همچنین اظهار داشت که کارشناسان سموم انگلیس و اروپا با این نوع سم آشنایی ندارند، اما کارشناس پرونده جنایی مرتبط با قتل با استفاده از سم، این نام را می‌شناسد و تاکید کرد که سم مذکور از قدرت تاثیر بالایی برخوردار است و پس از گذشت 5 ساعت از تزریق آمپول یا خورانده شدن، هیچ پادزهری نمی‌تواند تاثیر آن‌ را خنثی سازد.

به گفته کارشناسان این سم بتدریج سیستم داخلی انسان را تخریب می‌کند و به نوبت کبد، کلیه، ریه و مغز انسان را از کار می‌اندازد تا در نهایت وی را بکشد و مدت زمان کشته شدن یک فرد با این سم در اشخاص مختلف متفاوت است و به ساختار جسمی و عمر وی و نیز قدرت سیستم داخلی بدن وی برای مقاومت در مقابل این سم بستگی دارد و به طور معمول بین 2 تا 8 ماه بطول می‌انجامد و بدین ترتیب به عوامل جنایت امکان می‌دهد که از صحنه جرم دور شوند.

اما اهارون کلاین، نویسنده کتاب 'حساب باز' می‌گوید: 'تلاش نکردم تا (در این کتاب) به این مطلب(ترور یاسر عرفات) اشاره کنم. وقتی فصل ترور حداد را می‌نوشتم این تفکر هرگز به ذهنم خطور نکرد.'

یاسر عرفات

*مرکز بیولوژیک اسرائیل طراح ترورهای بیولوژیک

رژیم صهیونیستی انواع سلاح‌های بیولوژیک غیرمتعارف را تولید و مورد آزمایش قرار می‌دهد و از آنها برای ترورهای آرام از جمله ترور رهبران مقاومت استفاده می‌کند.

گفته می‌شود این مرکز که یکی از سری‌‌ترین مراکز امنیتی رژیم صهیونیستی است، در شهر 'ریشون لیژن' در جنوب شرق تل‌آویو، تحت تدابیر امنیتی و نظامی شدید قرار دارد.

برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که 'دیوید بن گورین' نخست‌وزیر اول رژیم صهیونیستی بنا بر پیشنهاد شماری از دانشمندان یهود طی سال‌های 1948 تا 1963 دستور تاسیس این مرکز بیولوژیکی را داد و تنها فردی بود که از ریز و درشت آن خبر داشت، تا آنجا که کارکنان بدون اطلاع بن گورین اجازه دستیابی به اطلاعات را به احدی نمی‌دادند.

از دهه پنجاه تاکنون دانشمندان بسیاری عهده‌دار ریاست این مرکز شده‌اند که 'آویگدور شفرمن' رییس کنونی مرکز برجسته‌ترین روسای آن است که بیشترین تاثیر را بر روی فعالیت آن داشته و به شکلی گسترده و ناگسستنی با نخست‌وزیران، وزرای جنگ و رهبران سرویس‌های اطلاعاتی ارتباط دارد. وی شخصیت قاطعی دارد که در اخراج دانشمندان بنابر مشکلات انضباطی تردید نمی‌کند.

واحد 'کیدون' که در عبری به معنای 'سرنیزه' است نیز از جمله واحدهای رسمی ترور در موساد است. گروه‌های عملیاتی کیدون معمولا، 12 نفرند و 'قیساریا' نامیده می‌شوند.

'تزیپی لیونی'، وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب 'کادیما' از فرماندهان سابق این واحد محسوب می‌شود. درباره او گفته می‌شود که جزو واحدی بود که در سال 1983 عملیات مسموم و ترور کردن یکی از دانشمندان هسته‌ای عراق را در پاریس بر عهده داشت.

جالب اینکه حزب کادیما را غربی‌ها به عنوان یک حزب معتدل که با سیاست‌های افراطی لیکود مخالف است، به افکار عمومی معرفی کرده‌اند.

*سخن آخر

ترور با سم و مسموم کردن مخالفان در نقاط مختلف جهان، در میان رژیم‌های دیکتاتوری سابقه‌ای دیرینه دارد و محدود به رژیم صهیونیستی نیست، اما این رژیم آن را به کمال رسانده است!

به گفته کارشناسان حذف مهره‌های مخالف از این طریق به دلیل آن که مرگی تدریجی و آرام را درپی دارد، می‌تواند شبهات متوجه نظام موجود را درمورد مرگ افراد برطرف و این انحراف را در افکار عمومی ایجاد کند که فرد مورد نظر در اثر یک بیماری مهلک مانند سرطان از پای درآمده است.

مشابه موارد گفته شده در این گزارش و اعمال رژیم صهیونیستی طی سال‌های اخیر در کشورهای مختلفی چون عراق و اوکراین نیز دیده شده است. 'سید عبدالعزیز حکیم'، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق در جریان سفر خود به اردن در اواسط 2007 در ضیافت شاه اردن، براثر نوشیدن قهوه‌ای که به ماده سمی 'تالیوم' آغشته بود، به سرطان خطرناک ریه و مثانه مبتلا و پس از چندی فوت کرد.

وی بیش از 20 کیلوگرم از وزن خود را از دست داد و موهایش ریخت و چهره‌اش رو به زردی گرایید و پیوسته حالت تهوع به وی دست می‌داد. پس از آزمایش‌های پزشکی ثابت شد، وی هدف ترور با ماده تالیوم قرار گرفته است.

گفته می‌شود این نوع ترور بر روی مخالفان صدام انجام می‌گرفت. مسمومیت 'ویکتور یوشچنکو' کاندیدای مخالفین که پیروز انقلاب نارنجی اوکراین بود با 'دی‌اکسین' در سال 2004 یکی دیگر از ترورهای سیاسی انجام شده با سم بود که به تغییر چهره و پیری ناگهانی وی انجامید.

یوشچنکو که رقیب انتخاباتی یانکوویچ محسوب می شد با وجود اینکه تحت تاثیر مواد شیمیایی صورتش از فرم خارج شده بود، در ژانویه 2005 به عنوان رییس جمهور اوکراین قسم یاد کرد.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۳/۰۵
امیررضا معینی توکلی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی